Na platku će se tijekom dva vikenda 9.-10. i 16.-17. travnja 2016. održati tečaj za vodiče A standarda (vodiči društvenih izleta). Kako naše društvo za sada ima samo jednoga vodiča i to samo u tom standardu, bilo bi nužno pootrebno da se prijavi barem dvoje, troje aktivnih članova sa završenom općom planinarskom školom koji bi završili tečaj i postali vodiči.

Na primjerima drugih društava razvidno je kako su upravo planinarski vodiči pokretači najvećeg dijela aktivnosti u društvima,a posebice organizacije atraktivnih izleta i tura. Želimo li dakle unaprijediti rad društva neophodno je da imamo, s obzirom an broj naših članova, barem 5-7 vodiča u “A” standardu i po mogućnosti 2-3 vodiča u drugim standardima (zimski uspon, visokogorsko penjanje, penjanje u stijeni i sl.).

Društvo će članovima koji se odluče za tečaj platiti troškove tečaja, prijevoza i smještajaIMG_1623, kako je zaključeno na sjednici Izvršnoga odbora.