Prvi izlet naših malih planinara

1.travnja je planinarska grupa razredne nastave naše Škole posjetila južne predjele Ćićarije.

Nakon nekoliko je odgađanja planinarska grupa razredne nastave naše Škole 1.travnja posjetila južne predjele Ćićarije te istražila prirodno-umjetničku stazu nazvanu Land art staza, koja svojom kružnom formom spaja litice Stražice i pašnjaka Sapaćice. Učenici su na izlet išli u pratnji učiteljica Višnje Petretić i Anamari Boras, a u organizaciji Planinarskog društva Tuhobić.

Veseli i nestrpljivi mali planinari, njih čak 74,  već su u 10 sati stigli na Poklon i udahnuli ugodan proljetni zrak naše Učke. Kružna staza Stražica-Sapaćica, ukupne dužine 6,5 km, predstavlja spoj umjetničkih intervencija u krajoliku. Staza nije pretjerano zahtjevna pa  mali izletnici nisu negodovali zbog nekoliko sati hodanja.  Geoglifi ovaca, Crveno stablo, Ljubavni kamen, Labirint, Otisci dlanova i brojni drugi zanimljivi motivi ove staze, a nadasve ljepota planinskih predjela našega  zavičaja, koji u ovo vrijeme buđenja prirode predstavljaju pravu oazu mira i ljepote, učenicima će dugo ostati u sjećanju i zasigurno će ih potaknuti na nova otkrivanja prirodnih ljepota kvarnerskog kraja. Doživljaj zasigurno ne bi bio potpun da nije bilo stručnog i pedagoškog pristupa vodiča, gospodina Damira Konestre, koji je učenicima strpljivo objasnio sve što ih je zanimalo i približio im brojne zanimljive činjenice. A što kažu učiteljice? Oduševljene su! Učenici su bili pristojni i strpljivi pa će ovakvih lijepih izleta zasigurno biti još i ubuduće.

Autor: Iva Nežić Crljenica, 5. 4. 2017